Výsledné použité řešení je založeno na Locobufferu a RocRailu.
Velice snadné zapojení, USB -> centrála pomocí Locobuffer od RR-CirKits
Rocrail
Implementace byla na počátku docela složitá. Pro můj OS Fedora nebylo k dispozici RPM, proto byla nutná kompilace, která se po dotažení a laborování s depend knihovnama povedla. Problém byl také se spuštěním serveru, který musel běžet pod rootem. Nicméně se povedlo a bylo možno začít definovat layout a řídit vyhýbky a vozidla.
Časem byl povýšen OS a nastal průser, protože RocRail začal dělat štráchy s licencí a vyžadoval předplatné, což pro mě nebylo nic pozitivního, protože na moje hrátky 4x za rok se to nevyplatilo, takže RocRail šel pryč.
Nyní je k dispozici download RPM 64bit pro Fedoru , což je velmi povzbudivé, takže půjdeme znovu vyzkoušet. O licenci se nic nepíše, tak uvidíme.
Na tomto obrázku je dobře vidět kolejové schéma RailRámy. Jedná se o logické schéma, které ale zobrazuje kompletní kolejové propojení i s možnostmi umístění vlakových souprav.
Ve schématu není napojení Zábřeha na Postřelmov a Bludov, které zatím není fyzicky zrealizováno.
Zde jsou krásně vidět "koncové" stanice Olomouc a Česká Třebová, kde se soupravy otáčí a vrací zpět. A také propojky, které umožní soupravám naopak jezdit pořád "nemodelově" dokola. Nicméně tím např. umožní simulovat jízdu uhelných vlaků jeden za druhým.
Z Fedory jsme se mezitím přesunuli k Xubuntu, nainstalovali Rocrail a pokračuje se!